Wracamy do biur! W jaki sposób zarządcy budynku powinni zadbać o prawidłowy system filtracji powietrza?

Wszyscy staramy się powrócić do naszego „starego” życia sprzed epidemii. Pomimo tego, że aktualny stan w naszym kraju nadal trwa i zostały wdrożone specjalne procedury sanitarne, to staramy się wznowić naszą pracę w budynkach użyteczności publicznej m.in. biurowcach.

Niektóre budynki były całkowicie wyłączone z użytku, a z kolei inne zostały częściowo zamknięte. Niemniej jednak, bez znaczenia na sytuację w jakiej się znaleźliśmy ważne jest, aby na nowo sprawdzić na system filtracji i poziom zanieczyszczenia powietrza, w który już za chwilę rozpoczną pracę nasi pracownicy. 

Jako producent filtrów powietrza w pierwszej kolejności zalecamy oczyszczenie centrali wentylacyjnej i sprawdzenie wszystkich filtrów. Może okazać się, że w szczególności filtry wstępne zostały całkowicie zanieczyszczone m.in. dlatego, iż równolegle z okresem pandemii panowała w naszym kraju ogromna susza i w powietrzu unosiło się zdecydowanie więcej pyłu i zanieczyszczeń. Następnie należy zweryfikować kolejne stopnie filtracji w naszym układzie wentylacyjnym, lub na przykład wymienić filtry na te o wyższej klasie filtracji. 

Po oczyszczeniu systemu HVAC i ponownym jego uruchomieniu zalecamy skontrolowanie jakości powietrza w pomieszczeniach. Można wykonać to za pomocą specjalnej aparatury służącej do pomiaru ilości cząstek stałych. Mamy świadomość, iż nie każdy jest w posiadaniu lub może sobie pozwolić na zakup takiego urządzenia, dlatego zachęcamy do kontaktu z Naszym Zespołem, który pomoże Państwu sprawdzić aktualny stan powietrza w miejscach gdzie już wkrótce rozpoczną pracę ludzie. Pamiętajmy, że nasz układ oddechowy jest szczególnie narażony na zanieczyszczenia. 

Życzymy Wam dużo zdrowia i zapraszamy do kontaktu!

KlimaSystem Filtry Sp. z o.o. Sp. k.