Filtry powietrza w walce ze smogiem

Odpowiednia filtracja jest wyjątkowo ważna w sezonie grzewczym . Teoretycznie wchodzimy już w ramy normy emisji spalin, a w większości mocniej zindustrializowanych rejonach Polski smog boleśnie odbija się na naszym życiu codziennym. Jak więc najlepiej jest walczyć ze smogiem, jak zadbać o komfort powietrza którym oddychamy?

filtry

Jak smog wpływa na nasze życie?

Przede wszystkim smog negatywnie wpływa na nasz układ oddechowy. Badania pokazują, że spacer w obrębie regionu mocno zanieczyszczonego smogiem równa się wypaleniu kilku paczek papierosów. Długotrwałe przebywanie w mocno zadymionym mieście może doprowadzić do podrażnienia tchawicy, krtani bądź nawet do zapalenia płuc, nie mówiąc o tym, że ryzyko zachorowania na nowotwory układu oddechowego wzrasta aż o 30%.

Główną przyczyną tych schorzeń są tak zwane pyły zawieszone, czyli cząsteczki PM 2,5. Są to niewielkie cząsteczki pyłów, które przenikają do naszego układu oddechowego, a potem do układu krwionośnego. Mogą one powodować zwiększenie szansy na zachorowanie na chorobę niedokrwienną, lub nawet spowodować zaburzenia rytmu serca.

Oczywiście to nie koniec zagrożeń. Smog może wpływać  na nasz układ nerwowy, a nawet i powodować problemy z płodnością. Wszystko zależy tak naprawdę od rodzaju smogu, oraz z jakich substancji został on wytworzony.

Jak smog wpływa na nasze życie?

Zazwyczaj jest on spowodowany opalaniem pieców przy użyciu niskiej jakości węgla , powodem jest również spalanie ropy naftowej oraz jej pochodnych. Nierzadko w naszym kraju ogrzewa się domy wszelkiego rodzaju odpadami, co w dużej mierze przyczynia się do wytworzenia smogu, którym jesteśmy zmuszeni oddychać na co dzień.

W jaki sposób możemy poprawić jakość powietrza?

Przede wszystkim warto jest zadbać o zdrową atmosferę w swojej firmie, obiekcie czy domu, inwestując w dobrej klasy filtry. To one już na etapie wlotu powietrza,  zatrzymają szkodliwe substancje, jednocześnie umożliwiając przedostanie się do pomieszczenia powietrza już oczyszczonego. 

Brak charakterystycznego zapachu smogu jest jedną z zalet, jednakże warto jest pamiętać, że odpowiedni system filtracyjny sprawia, iż możesz funkcjonować lepiej, nie mówiąc już o tym,  że na pewno wydajniej. Pamiętajmy, że niefiltrowane i zanieczyszczone powietrze powoduje u nas stan zmęczenia, przez co nasz organizm musi się bardziej napracować, aby usunąć zanieczyszczenia z powietrza, a my tym samym czujemy się gorzej.

Dlaczego warto jest wymieniać filtry powietrza regularnie?

Otóż głównym powodem, dla którego warto pomyśleć o wymianie filtrów jest ich zużycie. Pracujące filtry sukcesywnie się zapychają, gromadząc na sobie zanieczyszczenia powodujące choroby, o których pisaliśmy powyżej.

Dzisiaj wiele central wentylacyjnych posiada kilka etapów filtacji w jednym urządzeniu . Dzięki temu system oczyszczania powietrza daje o wiele lepszy efekt, niż użycie pojedynczego filtra. 

Pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania

Jeśli nie wiesz, z jakich rozwiązań skorzystać, my pomożemy dobrać to co będzie dla Ciebie najlepsze! Jeśli masz już zamontowaną instalacje wentylacji i potrzebujesz produktów, które oferuje Klimasystem nasi specjaliści dobiorą do niej odpowiednie filtry. Dzięki temu Twój system będzie pracował jeszcze wydajniej, a to zapewni Tobie i Twoim pracownikom komfort, bezpieczeństwo i zdrowe płuca.

W naszej firmie przeprowadzimy Cię przez zakup od początku do końca, wyjaśniając każdą wątpliwość i odpowiadając na wszystkie pytania, które mogą spotkać Cię po drodze.