Filtry elektrostatyczne. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu temat dotyczący filtrów elektrostatycznych. Zależy nam, aby w pigułce podzielić się z Państwem wiedzą na ich temat, ale także chcemy wspomnieć na temat zagrożenia jakie niesie za sobą elektrostatyka w środowisku, w którym żyjemy.

Czym są filtry elektrostatyczne i jak działają?

Filtry elektrostatyczne poprawiają jakość powietrza poprzez usunięcie zanieczyszczeń  np. dymu, kurzu, pyłu, a to jednocześnie niweluje zagrożenie wybuchem w danym obszarze.

Filtry elektrostatyczne działają w ten sposób, iż przepływające przez nie powietrze dotyka cienkich drucików podłączonych do wysokiego napięcia. To z kolei sprawia, że cząsteczki kurzu, brudu lub innych zanieczyszczeń zawartych w powietrzu zostają naładowane dodatnio. Powietrze przepływa następnie między ujemnie naładowane płytki z metalu, do których cząsteczki kurzu i inne są przyciągane. Dzięki temu pył osadza się na płytkach i pozostaje wewnątrz filtra.

Dodatkowo podczas normalnej pracy filtra, w silnym polu elektrycznym wytwarzany jest ozon, który sprawia, że powietrze zostaje oczyszczone z bakterii oraz wirusów.

klimasystem - filtry elektrostatyczne

Komu polecamy filtry elektrostatyczne?

Takiego typu filtry polecamy szczególnie przedsiębiorstwom , które posiadają zamknięte przestrzenie, w których wydzielają się gazy lub inne związki chemiczne np. na halach produkcyjnych: branża spożywcza, mleczarska oraz w gastronomii.

Filtry te dedykowane są też do miejsc, w których istnieje możliwość tworzenia się gazów wybuchowych, a tym samym tworzą się strefy zagrożone wybuchem. Mamy tu na myśli obiekty, w których produkuje się materiały wybuchowe np. lakiernie, czy inne miejsca, w których znajdują się piece o wysokich temperaturach spalania.

Normy w naszym kraju wymagają tego, aby używać wyłącznie atestowanych filtrów, posiadających odpowiednie klasyfikacje, ale również wszelkie zabezpieczenia pozwalające na komfortowe korzystanie z obiektu.

Dbamy o najwyższą jakość naszych produktów, a bezpieczeństwo jest dla Nas najwyższym priorytetem, dlatego filtry produkowane przez KlimaSystem przechodzą odpowiednie badania, oraz posiadają wszystkie wymagane atesty.

! Zagrożenia związane z korzystaniem z niewłaściwych filtrów

Niekiedy zdarzają się sytuacje, gdzie w wyniku pomyłki albo zaniedbania zostaną zainstalowane niepoprawne filtry.  Może to prowadzić do tego, iż w środowisku, w którym znajdują się materiały łatwopalne, bądź ulatniają się gazy wybuchowe, zainstalowane filtry nie będą w stanie nadążyć z usuwaniem zanieczyszczeń.  A to z kolei może prowadzić do zapłonu, w wypadku iskry,  bądź co gorsza – wybuchu. 

W końcu wyładowania elektrostatyczne nie są czymś niezwykłym – wystarczy, że gdzieś w obiekcie będą uszkodzone kable elektryczne.  Dlatego proponujemy powierzyć dobór oraz wymianę filtrów profesjonalistom.  

Nasi pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni i są ekspertami w swojej dziedzinie. Jesteśmy pewni, że każdy produkt będzie dobrany do Państwa indywidualnych potrzeb. Kadra KlimaSystem posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich kompetencje.

Jak wybrać najlepszy filtr do twojej firmy?

Najlepiej, jeśli wybierzecie Państwo taki, który posiada odpowiednie napięcie w jonizatorze, ale również na ogniwie kolektora 🙂 

Jeśli jednak nie wiesz, na jaki filtr się zdecydować, nasi handlowcy na pewno przedstawią Państwu pełen proces w jaśniejszy sposób. 


Jeżeli pojawiły się jakieś pytania , z chęcią na wszystkie odpowiemy.

Cała nasz kadra przeszła odpowiednie szkolenia, aby pomóc Ci lepiej zaznajomić się z tym tematem. Opowiemy, doradzimy i znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Wystarczy zadzwonić  lub skontaktować się za pomocą strony internetowej pod adresem www.klimasystem.info.pl

Zapraszamy do kontaktu.