Czy wentylacja sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa ?

Drodzy Klienci .

Okres pandemii to niepewne czasy.
Wiele dziedzin życia działa z narzuconymi ograniczeniami . Mało też jest sprawdzonych i  pewnych informacji o samym wirusie.
Często informacje przekazywane są od jednej osoby do drugiej , bez należytej weryfikacji.  Jednym z tematów , co do którego mogą pojawiać się wątpliwości ,  jest działanie wentylacji w okresie pandemii.
Jako eksperci z tej dziedziny ,często napotykamy na pytania :  Czy można  i jak należy bezpiecznie używać wentylacji w tym trudnym okresie  ?  Czy wentylacja sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa?
Poniżej postaramy się wyjaśnić  , jakie działania podjąć, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania , a jednocześnie zapewnić sobie i współpracownikom komfort pracy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu , oraz z korzystając z wiedzy wielu zaprzyjaźnionych ekspertów  , zdecydowaliśmy się zebrać wszelkie zalecenia, których wdrożenie wpłynie na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się  COVID-19.
W pierwszej kolejności zalecamy utrzymanie maksymalnej wydajności urządzeń w całym cyklu dobowym .  
Urządzenia działające na powietrzu obiegowym powodują tylko i wyłącznie ruch powietrza wewnątrz pomieszczenia. Nie nawiewają , ani nie wywiewają one powietrza świeżego.
Takie urządzenia, służące do ogrzewania i chłodzenia, zgodnie z zaleceniami PZH, powinny zostać  wyłączone lub ewentualne przestawione na tryb stałej maksymalnej wydajności.
Nie powinniśmy zwlekać z żadną zaplanowaną wymianą filtrów czy kontrolą serwisową instalacji wentylacji Odłożenie wymiany  w czasie może w efekcie spowodować : zmniejszenie przepływu powietrza, ze względu na zwiększającą się ilość zanieczyszczeń w filtrze a także zwiększenie zużycia energii elektrycznej.
Sugerujemy , aby zwiększyć przepływ świeżego powietrza poprzez dodatkowe , okresowe wietrzenie pomieszczeń biurowych , ciągów komunikacyjnych itp.
Na czas panującej sytuacji epidemiologicznej , należy powstrzymać się od oczyszczania wewnętrznych przewodów wentylacyjnych.

Ważne : Podczas wszelkich prac należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie personelu , poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej.

Firma KlimaSystem świadczy usługi w pełnym zakresie usług wentylacji. 
Skontaktuj się z nami , a na pewno Cię nie zawiedziemy.