Bazując na wieloletnim doświadczeniu , oraz z korzystając z wiedzy wielu zaprzyjaźnionych ekspertów , zdecydowaliśmy się zebrać wszelkie zalecenia, których wdrożenie wpłynie na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19.
W pierwszej kolejności zalecamy utrzymanie maksymalnej wydajności urządzeń w całym cyklu dobowym .
Urządzenia działające na powietrzu obiegowym powodują tylko i wyłącznie ruch powietrza wewnątrz pomieszczenia. Nie nawiewają , ani nie wywiewają one powietrza świeżego.
Takie urządzenia, służące do ogrzewania i chłodzenia, zgodnie z zaleceniami PZH, powinny zostać wyłączone lub ewentualne przestawione na tryb stałej maksymalnej wydajności.
Nie powinniśmy zwlekać z żadną zaplanowaną wymianą filtrów czy kontrolą serwisową instalacji wentylacji Odłożenie wymiany w czasie może w efekcie spowodować : zmniejszenie przepływu powietrza, ze względu na zwiększającą się ilość zanieczyszczeń w filtrze a także zwiększenie zużycia energii elektrycznej.
Sugerujemy , aby zwiększyć przepływ świeżego powietrza poprzez dodatkowe , okresowe wietrzenie pomieszczeń biurowych , ciągów komunikacyjnych itp.
Na czas panującej sytuacji epidemiologicznej , należy powstrzymać się od oczyszczania wewnętrznych przewodów wentylacyjnych.
Ważne : Podczas wszelkich prac należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie personelu , poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej.