Filtr kasetowy płaski włókno szklane

Filtr kasetowy płaski włókno szklane

Filtry kasetowe płaskie nadają się do wszelkich typów instalacji ogrzewania , chłodzenia i wentylacji. Stosowane jako filtry osłonowe przed wentylatorem w centrali głównej, szafach sterowniczych, serwerowniach . Przy niskich spadkach ciśnień dzięki wysokiej wydajności, mają również zastosowanie w biurach, szkołach, teatrach, szpitalach, basenach, centrach handlowych, hotelach, lakierniach, zakładach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i maszynowego.

Hotspots Background
Hotspot Image

Włókno syntetyczne lub szklane

Hotspot Image

Wysoka pyłochłonność

Hotspot Image

Kolorystyka materiałowa

Hotspot Image

Wyjątkowa trwałość mechaniczna

Hotspot Image

Włókno niepalne

Hotspot Image

Rama z blachy ocynkowanej

Specyfikacja

Jako materiał filtracyjny zastosowane jest włókno szklane. Medium impregnowane jest substancją o właściwościach adhezyjnych w celu zwiększenia chłonności oraz zdolności magazynowania pyłu i zmniejszenia spadku ciśnienia czystego filtra. Od strony wlotu powietrza włókno jest rzadkie i ma luźny splot. Ku wylotowi powietrza coraz bardziej zwęża się średnica włókien, w celu zgromadzenia jak największej liczby cząsteczek zanieczyszczonego powietrza. Są dwie możliwości wykonania obudowy filtrów. Pierwszą jest filtr w ramce ocynkowanej. Dzięki zastosowaniu siatki po tronie wlotowej i wylotowej powietrza zwiększa się jego sztywność, pozwala utrzymać materiał filtracyjny dzięki czemu filtr jest stabilny. Druga możliwością jest ramka kartonowa. Wykonana z tektury zaimpregnowanej , dzięki czemu jest odporna na wilgoć.

Cechy

-Włókno syntetyczne lub szklane
-Wysoka pyłochłonność
-Kolorystyka materiałowa
-Wyjątkowa trwałość mechaniczna
-Włókno niepalne
-Rama z blachy ocynkowanej

Budowa

Są dwie możliwości wykonania obudowy filtrów. Pierwszą jest filtr w ramce ocynkowanej. Dzięki zastosowaniu siatki po stronie wlotowej i wylotowej powietrza zwiększa się jego sztywność, pozwala utrzymać materiał filtracyjny dzięki czemu filtr jest stabilny. Druga możliwością jest ramka kartonowa. Wykonana z tektury zaimpregnowanej , dzięki czemu jest odporna na wilgoć.

Dane techniczne

Masz pytanie?

Nasi specjaliści zadbają o Ciebie