Filtry EPA, HEPA, ULPA

(MDF, OCYNK, ALUMINIUM)

Filtry EPA, HEPA, ULPA

(MDF, OCYNK, ALUMINIUM)

Filtr Hepa, zwany absolutnym, to filtr powietrza charakteryzujący się bardzo wysoką skutecznością usuwania zanieczyszczeń. W dosłownym tłumaczeniu HEPA (High Efficiency Partliculate Air Filter) oznacza: „wysokoskuteczny” filtr powietrza. Zastosowanie tego rodzaju filtra gwarantuje, że z powietrza zostaną usunięte najmniejsze zanieczyszczenia czyli cząstki z zakresu wielkości od 0,003 μm do ponad 10 μm (dla porównania pyły zawieszone PM2,5 zawierają w swym składzie cząsteczki o wielkościach do 2,5 μm).
Hotspots Background
Hotspot Image

Uszczelnienie za pomocą uszczelki poliuretanowej (jedno- lub dwustronnej)

Hotspot Image

Obudowa z metalu (ocynk, aluminium, stal nierdzewna) lub MDF

Hotspot Image

Jedno- lub dwustronna metalowa siatka ochronna, malowana na biało

Hotspot Image

Materiał filtracyjny – włókno szklane

Hotspot Image

Separatory typu hotmelt lub aluminiowe

Hotspot Image

Przepływ turbulentny lub laminarny

Budowa

Włóknina filtracyjna filtra HEPA to plisowany papier włókna szklanego o charakterystycznej wielkości włókien oraz odpowiednim ich rozłożeniu w zależności od klasy filtracji. Zastosowana metoda plisowania materiału sprawia, że w ten sposób zwiększamy powierzchnię filtracyjną filtra oraz prędkość przepływu powietrza. Całość umieszczona jest w ramie z metalu (ocynk, aluminium, stal nierdzewna) lub MDF (w zależności od zapotrzebowania klienta). Filtry posiadają specjalne separatory typu hotmelt lub aluminium, których zadaniem jest utrzymanie plis w równych odległościach. Separatory są odpowiednio dobierane pod względem środowiska, w którym będzie pracował filtr powietrza np. dla środowiska w którym będzie występowała mgła olejowa odpowiedni dobór to separator aluminiowy, natomiast na sali operacyjnej możemy zastosować separatory typu hotmelt.

Cechy

-Uszczelnienie za pomocą uszczelki poliuretanowej (jedno- lub dwustronnej)
-Obudowa z metalu (ocynk, aluminium, stal nierdzewna) lub MDF
Jedno- lub dwustronna metalowa siatka ochronna, malowana na biało
-Materiał filtracyjny – włókno szklane
-Separatory typu hotmelt lub aluminiowe
-Przepływ turbulentny lub laminarny

Właściwości

Wszystkie filtry typu HEPA zostały zabezpieczone siatką ochronną po stronie czystej, aby zapobiec uszkodzeniu materiału podczas montażu. Na prośbę klienta istnieje możliwość zamontowania siatki również od strony brudnej. Dodatkowym elementem zabezpieczającym dokładny proces filtracji jest możliwość zastosowania różnego rodzaju uszczelek z jednej lub dwóch stron.

Oferowane filtry są odpowiednie dla central i pomieszczeń w których jest wymagany laminarny lub turbulentny przepływ powietrza. Przepływ o charakterze laminarnym ma szczególne znaczenie w miejscach takich jak sale operacyjne czy pomieszczeniach czystych typu clean room. W każdej sytuacji zalecamy zapoznanie się ze szczegółową kartą techniczną.

Obudowy

MDF

Aluminium

Ocynk

Zastosowanie

Filtry są idealnym rozwiązaniem w filtracji dokładnej w takich przemysłach jak: farmacja, medycyna, elektronika, mikroelektronika, produkcja żywności czy laboratoria.

Dane techniczne

Filtry HEPA zgodnie z normą EN1822-1: 2009 dzielimy na trzy grupy:

  • EPA – to skuteczne filtry powietrza, oznaczane są literą E (E10-E12),
  • HEPA – czyli wysoko skuteczne filtr powietrza, o oznaczeniu literą H (H11-H14),
  • ULPA – to w dosłownym tłumaczeniu filtry powietrza o bardzo niskiej penetracji, czyli takie o najwyższej skuteczności ze wszystkich filtrów HEPA (U15-U17).

Masz pytanie?

Nasi specjaliści zadbają o Ciebie