MATY FILTRACYJNE

Nasze maty, wykonane są ze związanych termicznie włókien poliestrowych o wyraźnej budowie progresywnej, co zapewnia maksymalną pyłochłonność. Maty filtracyjne Klima System są w 100% poliestrowe i występują w klasach filtracji od G2 do M6.

MEDIUM FILTRACYJNE PaintStop

  Medium filtracyjne PaintStop przeznaczone jest do usuwania cząsteczek lakieru w kabinach do malowania natryskowego. Medium wykonane jest z ciągłego włókna szklanego o luźnym splocie, które umożliwia wnikanie cząstek głęboko do wkładu, wydłużając żywotność eksploatacyjną i zmniejszając koszty. Jedyne w swoim rodzaju właściwości medium eliminują obciążenia na powierzchni czołowej, zwiększając zdolność do zatrzymywania zanieczyszczeń.
 

MATY FILTRACYJNE HT 

Maty filtracyjne HT wykonane są z bardzo drobnych włókien szklanych przetworzonych w jednorodną strukturę materiałową. Strona powietrza czystego maty HT jest wzmocniona tkaniną nośną z włókna szklanego zapewniając dzięki temu szczególną stabilność materiału, który został opracowany specjalnie w celu uzyskania wysokiej wydajności separacji i równomiernego rozkładu powietrza.  

MATY KOKOSOWE LATEKSOWANE  

Włókno kokosowe powszechnie stosowane jest jako skupisko ładunku elektrycznego. Włosie, szczególnie te pozyskiwane z ogona końskiego, ma wyjątkowe właściwości wentylacyjne, znakomicie odprowadza wilgoć w systemach klimatyzacji i wentylacji.  

Filtry kieszeniowe G3-G4 

Filtry kieszeniowe G3-G4 stosowane są jako filtry wstępne w instalacjach klimatyzacji i ogrzewania. Ze względu na doskonałą zdolność wchłaniania i magazynowania zanieczyszczeń doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach eksploatacji.  

Filtry kieszeniowe M5-M6 

Filtry kieszeniowe M5-M6 montowane są jako filtry wstępne lub dokładne w systemach wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń. Materiał jest obustronnie kalandrowany, co pozwala na zatrzymanie zanieczyszczenia wewnątrz warstw w tzw. próżni. Materiał M5-M6 stosowany jest w wielu przypadkach jako filtr końcowy ze względu na podwyższoną pyłochłonność.
 

Filtry kieszeniowe F7-F9 

Filtry kieszeniowe F7-F9 stosowane są jako filtry dokładne w centralach klimatyzacji i wentylacji przemysłowej, stosowanej zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i w specjalistycznych gałęziach przemysłu. Materiał filtracyjny produkowany jest z łączonych termicznie warstw najwyższej jakości włókien syntetycznych o rosnącej gęstości, co zapewnia niski spadek ciśnienia i wysoką skuteczność filtracji. Filtry te charakteryzuje długa żywotność i trwałość, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji i konserwacji.

 Filtry kasetowe plisowane

Filtry kasetowe plisowane mogą być filtrami głównymi/zasadniczymi w prostych systemach wentylacji lub pełnić rolę filtrów wstępnych, mających na celu przedłużenie żywotności występujących po nich filtrów dokładnych. Konstrukcja filtrów zapewnia wysoką trwałość i odporność mechaniczną, dzięki czemu mogą pracować w ciężkich warunkach i przy dużych obciążeniach.  

Filtry kasetowe płaskie FPG

Filtry kasetowe płaskie stosowane są we wszelkich typach instalacji wentylacyjnych. Często pełnią funkcję osłonową przed wentylatorem. Charakteryzują się prostą, wytrzymałą konstrukcją z wkładem z włókna szklanego, dodatkowo zabezpieczonego siatką metalowa z obu stron. Gęstość włókien zastosowanego wypełnienia rośnie zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza, co zwiększa właściwości pyłochłonne filtra.  

Filtry kasetowe płaskie FPS

Filtry kasetowe płaskie syntetyczne mają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach wentylacyjnych, także w roli osłony przed wentylatorem. Wytrzymała konstrukcja z wkładem z włókna syntetycznego, dodatkowo zabezpieczona jest siatką metalową z obu stron, co zapewnia jeszcze większą stabilność obudowy/ramy. Zastosowany wkład syntetyczny produkowany jest z łączonych termicznie oraz mechanicznie najwyższej jakości włókien poliestrowych, zapewniających wysoką pyłochłonność filtra.
 

Filtry Metalowe FKM

Filtry kasetowe metalowe przeznaczone są do filtracji wstępnej w prostych centralach wentylacyjnych oraz do wyłapywania cząstek tłuszczu i mgły olejowej w gastronomii i wyciągach przemysłowych. Zbudowany jest z wielu warstw zwojów siatki metalowej osadzonych w ramie ocynkowanej lub nierdzewnej. Zarówno rama jak i medium, mogą być też wykonane z aluminium. Wytrzymała konstrukcja filtrów pozwala na ich czyszczenie za pomocą sprężonego powietrza lub bieżącej wody – taka możliwość regenerowania zwiększa żywotność filtrów i powoduje, że traktowane są jako filtry wielokrotnego użytku, co z kolei w znaczny sposób obniża koszty eksploatacji.

Filtry Patronowe

Filtry patronowe wyróżniają się wysoką wydajnością i skuteczną filtracją w przystępnej cenie. Filtry są przeznaczone do separacji lekkich pyłów powstających podczas obróbki metali, tworzyw sztucznych, farb proszkowych, a przede wszystkim pyłów i dymów spawalniczych. Filtry standardowo posiadają automatyczny system czyszczący JetAIR, który gwarantuje dłuższy okres eksploatacji zarówno materiałów filtracyjnych jak i całego urządzenia.

Filtry adsorpcyjne

Filtry adsorpcyjne do usuwania nieprzyjemnych zapachów idealnie sprawdzają się w prostych systemach wentylacji i klimatyzacji powietrza obiegowego. Przy niewielkim stężeniu gazów w powietrzu, filtry te pozwalają całkowicie zniwelować nieprzyjemny zapach.
 

Filtry Hepa

Klasa filtracji: H11-U17

Filtry Hepa przeznaczone są do pracy w pomieszczeniach w których wymagany jest bardzo wysoki poziom czystości powietrza, takich jak laboratoria, sale operacyjne oraz przy produkcji leków i artykułów spożywczych, gdyż eliminują większość bakterii, grzybów oraz wirusów. Rama filtra może być wykonana z aluminium, blachy ocynkowanej lub tworzywa MDF.

Filtry V

Filtry V są filtrami o wysokiej skuteczności filtracji i wysokiej wydajności. Przeznaczone są do zatrzymywania cząstek pyłu zalegającego w kanałach wlotowych i wylotowych takich jak: wirusy, bakterie, aerozole, cząsteczki toksyczne. Filtry te składają się z kilku pakietów filtracyjnych pracujących w układzie V, szczelnie umocowanych do ramy filtra za pomocą pianki poliuretanowej lub, w przypadku wysokiej temperatury, silikonu.

Filtry kompaktowe

Filtry te idealnie sprawdzają się wszędzie tam gdzie wymagane jest maksymalne bezpieczeństwo i najwyższa czystość powietrza. Pracują we wszystkich instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz jako filtry wstępne dla filtrów Hepa. Filtry kompaktowe występują w klasach filtracji M6-H13.

Filtry minipleat

Filtry kasetowe minipleat stosowane są głównie jako filtr końcowy lub kolejny stopień oczyszczania powietrza przed filtrami HEPA i ULPA oraz w komorach i sufitach laminarnych. Konstrukcja oparta jest na ramie z tworzywa sztucznego lub blachy ocynkowanej z wkładem filtracyjnym minipleat o zwartej i trwałej strukturze ze szklanego papieru filtracyjnego łączonego klejem hot-melt. Filtry te skutecznie zatrzymują drobny pył, opary, pyłki oraz sadzę, w związku z czym stosowane są w przemyśle papierniczym oraz hutniczym.

Filtr panelowy fan coile

Filtry panelowe fan-coile przeznaczone są do pracy w klimakonwektorach. Prosta i lekka konstrukcja opiera się na ramce z drutu o średnicy 4mm obszytej jedną lub dwoma warstwami tkaniny filtracyjnej. Budowa filtra zapewnia łatwość montażu oraz jego trwałość. Stosowany do oczyszczania powietrza z kurzu i innych drobnych zanieczyszczeń, głównie w pomieszczeniach biurowych i pokojach hotelowych.

Filtr Kartonowy

Filtr kartonowy przeznaczony jest do wyłapywania cząsteczek lakierów i farby proszkowej. Filtry wytwarzane są w technologii plis. Podwójna warstwa papieru i symetryczne otwory tworzą idealne podłoże do osadzania się zanieczyszczeń na ścianach filtra. Idealnie sprawdzają się w wysokich temperaturach.

Ramy montażowe RM

Solidna rama montażowa RM jest idealnym rozwiązaniem montażowym we wszystkich rodzajach systemów klimatyzacji i wentylacji. Idealna do filtrów kieszeniowych, kasetowych i kompaktowych, wyposażona w uszczelkę, łatwa do łączenia modułowego w ścianach filtracyjnych. Występuje w 4 standardowych rozmiarach ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej.